Spotkania. Dwa studia z socjologii interakcji Erving Goffman

ISBN:

Published:

Hardcover

138 pages


Description

Spotkania. Dwa studia z socjologii interakcji  by  Erving Goffman

Spotkania. Dwa studia z socjologii interakcji by Erving Goffman
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 138 pages | ISBN: | 7.47 Mb

W życiu wielu małych grup regularnie zdarzają się okazje, podczas których gromadzą się wszyscy ich członkowie – i nikt poza nimi – i wspólnie podtrzymują system usytuowanych czynności czy też spotkanie: odbywają zebranie, grają w grę, dyskutują nadMoreW życiu wielu małych grup regularnie zdarzają się okazje, podczas których gromadzą się wszyscy ich członkowie – i nikt poza nimi – i wspólnie podtrzymują system usytuowanych czynności czy też spotkanie: odbywają zebranie, grają w grę, dyskutują nad filmem lub idą razem na papierosa.

Nazywanie tych zgromadzeń „spotkaniami grupy” może łatwo wpędzić nas w pułapkę myślenia, że badamy bezpośrednio samą grupę. Tymczasem w rzeczywistości są to zgromadzenia osób, które są członkami tej grupy, i nawet jeśli zebranie zostało zwołane z uwagi na problemy stojące przed grupą jako taką, to wyjściowe dane dotyczą uczestników zgromadzenia, a nie członków grupy.(fragment książki, s.

7-8)Teorie socjologiczne interpretują i wyjaśniają ogólne procesy społeczne w oparciu o różne modele świata ludzkiego. W serii Współczesne Teorie Socjologiczne publikujemy najważniejsze dzieła reprezentujące te wizje rzeczywistości społecznej, które okazały się szczególnie znaczące po II wojnie światowej, i które uważamy za istotne do dzisiaj. Interesują nas również koncepcje socjologiczne będące przedmiotem debaty na przełomie XX i XXI wieku. To właśnie współczesna klasyka socjologiczna pozwala nam lepiej zrozumieć dzisiejszy i przyszły świat.Janusz MuchaEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Spotkania. Dwa studia z socjologii interakcji":


wasze-foto.pl

©2009-2015 | DMCA | Contact us