Wynajem kompresorów przemysłowych jest popularną opcją dla przedsiębiorstw, którym zależy na w posiadaniu nowoczesnego sprzętu najlepszych producentów, bez potrzeby zakupu tego urządzenia. Kompresory przemysłowe w opcji na wynajem sprawdzają się szczególnie w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej, w której instalacja sprężonego powietrza jest używana doraźnie – w razie wystąpienia takiej potrzeby lub też, gdy firma często zmienia swoją siedzibę.

Dlaczego stosuje się wynajem kompresorów przemysłowych?

Sprężarki do wynajęcia to sprzęt, który trafia do konkretnej firmy w doskonałym stanie. Jest on objęty opieką serwisową, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie musi samodzielnie organizować jego przeglądów czy też zlecać bieżących napraw. Wygodne rozwiązanie, którym jest wynajem kompresorów przemysłowych, to opcja bardzo korzystna i opłacalna, ponieważ jest ona alternatywą dla firm, które z różnych względów nie decydują się na zakup tego typu urządzeń.

Sprężarki do wynajęcia cieszą się zainteresowaniem przedsiębiorstw, które dopiero wchodzą na rynek, wdrażają nowe technologie lub też uruchamiają nową linię produkcyjną i pragną przetestować dostępne na rynku kompresory przemysłowe, aby ustalić, jaki konkretnie sprzęt sprawdzi się w firmie. Kompresory przemysłowe do wynajęcia są przeznaczone także dla mniejszych zakładów świadczących usługi za pomocą sprężonego powietrza, które nie mają stałych kontrahentów i wykonują zlecenia w nieregularnych odstępach czasowych.

Jakie są zalety wynajmu kompresorów przemysłowych?

Zalety wynajmu kompresorów przemysłowych obejmują przede wszystkim brak potrzeby wydatkowania sporych środków finansowych, przeznaczonych na zakup urządzeń. Z uwagi na agresywne otoczenie, zmieniające się zapotrzebowanie klientów, jak również sytuację na rynku, wiele firm zmuszonych jest do zmiany swojego głównego lub pobocznego PKD. Dlatego też kupno kompresorów przemysłowych nie jest rozwiązaniem dedykowanym dla przedsiębiorstw, które nie posiadają stałych kontraktów i umów długoterminowych.

Wynajem sprężarek to rozwiązanie polecane podmiotom, w których sprzęt ten używany jest sporadycznie, w razie wystąpienia takiej potrzeby. Opłacalny finansowo wynajem kompresorów przemysłowych jest opcją stworzoną dla początkujących firm, które do tej pory nie zbudowały swojej pozycji na rynku i nie stworzyły bazy stałych kontrahentów. Wynajmowanie sprężarek obejmuje, zarówno korzystanie z tych urządzeń w wersji krótko- jak i długoterminowej, z możliwością wypowiedzenia umowy. Dzięki temu, zakończenie prowadzenia danej działalności lub też zlikwidowanie usług świadczonych przy pomocy sprężonego powietrza nie wiąże się z przymusem poszukiwania klientów na odkupienie używanego do tej pory parku maszynowego w postaci kompresorów przemysłowych.

Dlaczego opłacalne jest wynajmowanie kompresorów przemysłowych?

Opłacalne wynajmowanie kompresorów przemysłowych jest często stosowaną praktyką w firmach, które zmieniają swoją lokalizację z uwagi na częste zawirowania na rynku i przymus poszukiwania nowych kontrahentów. Posiadanie własnego parku maszynowego i organizowanie jego transportu może być kłopotliwe, czasochłonne i generować niepotrzebne wydatki finansowe. Wynajem sprężarek pozwala na wybór odpowiedniego modelu kompresora przemysłowego, który jest dostarczany do siedziby danej firmy. Dzięki temu nie ma potrzeby samodzielnego przewożenia parku maszynowego.

Wynajem kompresorów przemysłowych regulowany jest przejrzystą umową. W ramach zawartej umowy można wynająć sprężarki śrubowe, olejowe, bezolejowe, turbosprężarki, sprężarki wysokociśnieniowe, sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, kontenerowe stacje sprężarek, jak również dodatkowe wyposażenie w postaci filtrów, osuszaczy, separatorów czy separatorów kondensatu. Umożliwia to tworzenie nowoczesnego, wydajnego i bezawaryjnego parku maszynowego, dostosowanego do konkretnych cyklów produkcyjnych lub profilu działania danego przedsiębiorstwa.

Wynajem kompresorów przemysłowych jest praktykowany przez wiele przedsiębiorstw, którym zależy na posiadaniu odpowiednio dobranego parku maszynowego, bez potrzeby inwestowania w jego zakup. Transparentna umowa najmu na okres krótko- lub długoterminowy obejmuje opiekę serwisową, jak również wszystkie klauzule dotyczące używania wyżej wymienionego parku maszynowego.

Źródło: Almig – kompresory i sprężarki powietrza

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.

More in Biznes