Balustrady wykonane ze stali nierdzewnej od lat znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych produktów do wyposażenia schodów i balkonów. Nic dziwnego – barierki z nierdzewki są nie tylko niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i rdzę, ale i wyróżniają się wśród innych produktów tego typu klasyczną linią, która pasuje do właściwie każdego wnętrza i domu. Na czym polega fenomen balustrad ze stali nierdzewnej i co wpływa na ich wysoką jakość? 

Balustrady ze stali nierdzewnej to inwestycja w jakość! 

Niezaprzeczalną zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość. To dlatego balustrady tego typu są tak chętnie wybierane przez inwestorów, szczególnie jako balustrady balkonowe i tarasowe. Nic dziwnego. Balustrady tego typu nie tylko są odporne na rdzę, co chroni nas przed dodatkowymi kosztami związanymi z konserwacją barierki, ale i wytrzymują uszkodzenia mechaniczne, cały czas pozostając w dobrym stanie. Co ważne, barierki z nierdzewki, pomimo tego, że są trochę droższe od barierek wykonanych ze zwykłej stali, są mimo wszystko dużo bardziej opłacalne. Wpływa na to nie tylko wysoka jakość stali nierdzewnej, z której zostały wykonane, ale i jej trwałość, która nie wymusza na nas szczególnych zabiegów mających na celu pielęgnację stali. W przeciwieństwie do balustrad z nierdzewki np. barierki wykonane z drewna wymagają cyklicznych zabiegów zapewniających utrzymanie niszczejącego drewna w dobrej kondycji. Kolejną zaletą stalowych balustrad jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości, a w razie potrzeby – także zdezynfekować. 

Decydując się na wybór balustrad wykonanych ze stali nierdzewiejącej, pamiętajmy, że najwyższą jakość zapewnią nam wyłącznie stalowe produkty pochodzące od renomowanych producentów, którzy zapewnią nas nie tylko o wysokiej jakości balustrady stalowej, ale i pomogą nam wybrać odpowiedni dla nas projekt. 

Balustrady ze stali nierdzewnej – dobry wybór dla każdego

O ile balustrady wykonane z charakterystycznych materiałów, np. drewna, nie zawsze pasują do każdego wnętrza, o tyle barierki ze stali nierdzewnej świetnie sprawdzą się właściwie w każdej aranżacji nie tylko jako element wyposażenia domu, ale i funkcjonalna ozdoba. Z tego względu barierki tego typu polecane są zarówno do nowoczesnych mieszkań, jak i domów utrzymanych w bardziej klasycznym stylu. Decydując się na zakup stalowych barierek, warto zatem poszukać projektu dostosowanego do naszych upodobań i potrzeb. 

Jednym z najczęściej wybieranych typów balustrad ze stali nierdzewnejbalustrady ze szkłem. Inwestorzy chętnie decydują się zarówno na wybór balustrady całoszklanej balkonowej ze stalową barierką, jak i balustrady szklanej przytwierdzonej do stalowych wsporników. W tym przypadku balustrada zwieńczona jest zazwyczaj barierką ze stali nierdzewiejącej. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań mogą się zdecydować na klasyczne balustrady z pionowymi stalowymi tralkami lub linkami i stalową barierką. W przypadku schodów wewnętrznych stalowa balustrada również może być połączona z taflą szkła. W tym przypadku szklana balustrada wpuszczona jest w stalową konstrukcję schodów

Balustrady z nierdzewki – czy dbać o stal?

Atutem balustrad i barierek wykonanych ze stali nierdzewnej jest ich trwałość i odporność na rdzę. Z tego względu balustrady z nierdzewki chętnie są wybierane jako balustrady zewnętrzne. Co istotne, naturalne właściwości wytrzymałościowe balustrad wykonanych z nierdzewki wpływają także na to, że nie musimy  w sposób szczególny dbać o tego typu barierki balkonowe. Nie musimy się zatem troszczyć ani o ich specjalną pielęgnację, ani o dodatkowe i kosztowe zabiegi konserwujące stal. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia – zarówno na powierzchni stalowej barierki, jak i szklanej balustrady – możemy usunąć za pomocą delikatnego detergentu i miękkiej ściereczki. Nie jest to też zabieg wymagający większego zachodu. Musimy tylko pamiętać, żeby do czyszczenia balustrady z nierdzewki nie używać ostrych narzędzi, które mogłyby uszkodzić warstwę pasywną stali, ani środków, które w swoim składzie zawierają kwasy. 

Źródło: Kobamet

 

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.

More in Dom i ogród