Wybielanie zębów – szybki sposób na olśniewający uśmiech

Wraz z wiekiem kolor i kształt zębów może się zmieniać. Wpływ na ten proces mają nie tylko predyspozycje genetyczne, ale także styl życia i dieta. Nieestetyczne przebarwienia mogą sprawić, że będziesz się rzadziej uśmiechać w towarzystwie bliskich Ci osób. Jeśli chcesz, aby Twoje zęby były zawsze piękne i śnieżnobiałe, zdecyduj się na zabieg wybielania zębów.

Wybielanie zębów u dentysty – jaką metodę wybrać?

Zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawienie swojego wyglądu. Doświadczony stomatolog może Ci zaproponować jedną z trzech metod:

  • wybielanie nakładkowe
  • wybielanie lampą Beyond
  • wybielanie laserowe

Wybielanie nakładkowe polega na nałożeniu żelu na specjalnie zaprojektowaną silikonową szynę, którą pacjent musi nosić przez określony czas. W takim wypadku rozjaśnienie zębów następuje stopniowo, a efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach. Wybielanie lampą Beyond trwa około 45 minut. Dzięki tej innowacyjnej metodzie pacjent może wybrać preferowany odcień zębów. Podczas zabiegu na zęby nakłada się żel, który następnie jest aktywowany światłem. Wybielanie laserowe polega na użyciu specjalnego żelu i dedykowanego lasera diodowego. Dużą zaletą tej techniki jest krótki czas trwania zabiegu i możliwość uzyskania doskonałych rezultatów.

Jak często trzeba wybielać zęby?

Wybielanie zębów to bezbolesna procedura, dzięki której odmłodzisz swój wizerunek, a Twoja twarz będzie wyglądała na zdrową i wypoczętą. Efekty poprawnie przeprowadzonego zabiegu powinny się utrzymywać co najmniej przez 2 lata. Bezpośrednio po wizycie u dentysty zęby mogą być bardzo wrażliwe i podatne na przebarwienia. Jeśli chcesz się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem przez dłuższy czas, to zadbaj o prawidłową higienę jamy ustnej. Poza tym to ważne, by unikać płynów i pokarmów, które osadzają się na powierzchni zębów i mogą zmienić ich kolor. Pamiętaj, by dokładnie myć zęby po każdym posiłku, unikaj używek i właściwie się odżywiaj, a wówczas Twój uśmiech będzie piękny i lśniący.

Kiedy warto umówić się na wybielanie zębów u dentysty?

Zabieg wybielania zębów może być z powodzeniem wykonywany u wszystkich osób, które ukończyły 16 lat. Podczas konsultacji stomatologicznej specjalista sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do użycia żelu wybielającego. Jeśli chcesz umówić się na zabieg, to Twoje zęby powinny być w pełni zdrowe. Osoby cierpiące na drobne ubytki, próchnicę, bruksizm lub inne schorzenia jamy ustnej muszą najpierw poddać się leczeniu, a dopiero potem będą mogły skorzystać z usługi wybielania zębów. Na zabieg możesz się umówić w dowolnie wybranym momencie. Jednak, jeśli chcesz wybielić zęby przed ważnym wydarzeniem, to najlepiej zrób to z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

Śnieżnobiałe zęby będą Twoją wizytówką i sprawią, że poczujesz się pewnie w każdej sytuacji. Ten aspekt wyglądu może bardzo korzystnie wpłynąć na Twoje samopoczucie. Dlatego warto się zdecydować na zabieg wybielania zębów w renomowanym gabinecie dentystycznym, gdzie doświadczony stomatolog doradzi Ci najlepsze rozwiązania.

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.