Stop-karaluchom

Karaluchy mogą pojawić się zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w kompleksach mieszkalnych starszego typu. To owady, które bez przeszkód rozmnażają się i żyją, jeśli mają ku temu sprzyjające warunki. Często można natrafić na nie w śmietnikach, piwnicach, zsypach na śmieci, a także w wykorzystywanych w domu zlewozmywakach. Po wykryciu tych insektów należy podjąć kroki zmierzające do ich utylizacji. Tylko wówczas można się pozbyć tych owadów i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się.

Karaluchy – jak zidentyfikować te owady?

Budzące obrzydzenie karaluchy to owady, które często pojawiają się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w firmach czy instytucjach. Mogą to być szkoły, szpitale bądź też inne budynki. Kluczową kwestią jest rozpoznanie jak wygląda karaluch. Tylko wówczas można mieć pewność, z jakim typem owada ma się do czynienia.

Karaluch to owad w kolorze czarnym lub ciemnobordowym. Ma on długość ciała od 18 do 32 mm. Samica karalucha składa od 16 do 18 jaj, dlatego też w sprzyjających warunkach, owady te rozmnażają się bardzo szybko, kolonizując kolejne pomieszczenia. Należy pamiętać, że karaluch jest wszystkożernym owadem. Oznacza to, że do bezproblemowego rozwoju nie potrzebuje specyficznego pożywienia. Bez problemu zadowoli się odpadkami z koszy, a także resztkami pożywienia znajdującymi się na blatach kuchennych czy w innych łatwo dostępnych miejscach. Karaluchy bytują w pomieszczeniach, gdzie panuje dość wysoka temperatura powietrza, wynosząca 20-30 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że karaluchy lubią pomieszczenia wilgotne z łatwym dostępem do wody.

Jak skutecznie wytępić karaluchy?

Wytępienie karaluchów to jedyny sposób na to, aby raz na zawsze pozbyć się tych owadów, a także zabezpieczyć pomieszczenia przed ponownym pojawieniem się ich. Warto przyjrzeć się szczelinom znajdującym się w budynkach, przez które insekty te mogą przedostawać się na klatki schodowe, piwnice czy też bytować w śmietnikach. Po zidentyfikowaniu karalucha należy zastosować powszechnie znane metody, dzięki którym można wytępić te owady, bez potrzeby długotrwałej absencji lokatorów zamieszkujących budynki mieszkalne. Metodą tępienia karaluchów może być zamgławianie ULV.

To zimna mgła zawierająca wodę, a także specjalnie dobrany preparat insektobójczy o bardzo dużym stężeniu. Jest on dopasowany do liczby tych owadów, jak również miejsca, gdzie będzie on aplikowany. Przy dużym zarobaczeniu to najskuteczniejszy sposób na karaluchy. Stosowane przez firmy zajmujące się profesjonalnymi usługami dezynsekcji zamgławianie ULV, pomaga także wytępić inne owady. Może być to między innymi pluskwa domowa, przybyszka amerykańska, jak również prusak, czyli German cockroach.

Sposoby na karaluchy

Firmy świadczące nowoczesne usługi dezynsekcji stosują na karaluchy różne metody ich wytępienia. Dzięki temu można pozbyć się tych owadów z budynków mieszkalnych, firmowych i użyteczności publicznej. Jednym ze sposobów jest żel na karaluchy.

To trutka pokarmowa ze środkiem wabiącym o bardzo silnym stężeniu. Działa on niczym feromon, który pobudza aparat węchowy karalucha. Owad ten zainteresowany tego typu skażonym pokarmem zanosi go do swojego gniazda, gdzie następnie jest on spożywany przez większość osobników. To sposób na karaluchy, który pozwala na wytępienie większości osobników z danego gniazda. Metoda ta nie wymaga od stosującej ją osoby dużego zaangażowania czasu i energii.

Trutka na karaluchy może być rozkładana w miejscach, gdzie zauważono obecność tych owadów. Pokarmowa trutka na karaluchy, wykorzystywana przez specjalistów od dezynsekcji, jest niezwykle skuteczna. Nie wchodzi ona w niepożądane reakcje z organizmami wodnymi, a także nie powoduje zagrożenia dla zdrowia i życia zwierząt domowych czy ludzi. Metodą wytępienia karalucha jest także oprysk chemiczny stosowany na klatkach, w piwnicach czy śmietnikach. To miejsca, gdzie znaleźć można gniazda karaluchów w różnej liczbie.

Istnieje wiele metod tępienia karaluchów. Powinny one być dopasowane do liczby owadów, jaka występuje w budynku mieszkalnym, firmowym czy użyteczności publicznej. Sposobami na pozbycie się karaluchów jest oprysk chemiczny. Przy dużym zarobaczeniu można zastosować zamgławianie ULV. 

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.

More in Dom i ogród