podnsnik-koszowy

Szosowy lub terenowy transport HDS jest powszechnie znaną formą przewożenia różnego typu ładunków z wykorzystaniem samochodów ciężarowych, wyposażonych w hydrauliczne dźwigi przeładunkowe, a także nowoczesne i funkcjonalne przyczepy. Ta flota pojazdów posiada także specjalistyczne ciężarówki o maksymalnej ładowności do 24 tony. Dzięki temu transport HDS można wykorzystać do bezpiecznego, szybkiego i skutecznego przewożenia ładunków ponadgabarytowych. 

Do jakich celów można wykorzystać transport HDS?

W obecnym czasie transport i logistyka to branża, która świeci swoje triumfy. Każdy kraj na świecie wykorzystuje ją do tego, aby bezpiecznie, szybko i efektywnie przewozić różnego typu towary. Pozwala to na zachowanie płynności ekonomicznej i usprawnienie ogólnokrajowej gospodarki. W przypadku ładunków gabarytowych i ponadgabarytowych warto wykorzystać szosowy lub terenowy transport HDS. To gwarancja tego, że przemieszczanie się ładunków będzie odbywało się zgodnie z wszystkimi zasadami bezpieczeństwa. Montowane na wyspecjalizowanych ciężarówkach żurawie przeładunkowe wpływają na efektywniejszy proces transportu, ponieważ istnieje wówczas szansa na znacznie szybszy i prostszy załadunek i rozładunek, nawet ogromnej ilości towaru czy też ładunków ponadgabarytowych. Transport HDS wykorzystywany jest często do przewożenia kontenerów biurowych, magazynowych, morskich bądź sanitarnych. Dzięki wyżej wymienionemu transportowi, możliwe jest bezpieczne przewiezienie kontenerów do miejsca docelowego. Nowoczesny, drogowy transport kontenerów przy użyciu HDS jest bezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jakie ładunki można przewieźć wykorzystaniem transportu HDS?

Coraz więcej właścicieli przedsiębiorstw dysponuje ładunkami ponadgabarytowymi, które wymagają transportowania ich z punktu A do B.  Nierzadko jest to kilkaset kilometrów, które trzeba przejechać w sposób szybki i bezpieczny. Osoby dysponujące różnego typu maszynami lub urządzeniami o bardzo dużej masie, poszukują kompleksowych usług transportowych. Do tej kategorii z pewnością zalicza się transport HDS. Przy jego użyciu można w sposób efektywny dostarczyć z jednego punktu do drugiego takie produkty między innymi, jak:

 • maszyny,
 • urządzenia,
 • materiały budowlane,
 • stal długą,
 • drewno,
 • kręgi betonowe,
 • studnie kamienie,
 • płyty kamienne,
 • rusztowania,
 • szalunki,
 • konstrukcje stalowe,
 • konstrukcje drewniane,
 • szkło,
 • kioski 
 • stróżówki,
 • płyty drogowe,
 • elementy więźby dachowej,
 • agregaty. 

Wyżej wymienione ładunki ponadgabarytowe mogą być transportowane przy pomocy

pojazdów ciężarowych HDS. Mają one zdolność manipulowania ładunkami o niesamowicie różnych gabarytach. Chodzi tutaj o ciężar i brak możliwości załadowania ręcznego tych produktów bądź urządzeń. Warto zwrócić uwagę na to, że transport HDS może być dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego klienta, co sprawia, że jest to usługa spersonalizowana. Tym, co wyróżnia transportowanie ładunków przy pomocy pojazdów ciężarowych HDS jest przede wszystkim możliwość wykorzystania HDS drogowego lub HDS terenowego, a także ładowania przy pomocy specjalnie dobranych dźwigów. Przewóz drogowy z wykorzystaniem HDS gwarantuje optymalizację wszystkich procesów logistycznych, a także redukcję czasu energii i zasobów ludzkich, jakie byłyby potrzebne do zorganizowania przewozu ponadgabarytowych ładunków. 

Główne zalety, jakimi wyróżnia się transport HDS

Osoby, które nie są przekonane do wykorzystania przewozu drogowego HDS, powinny mieć świadomość, że tego typu transport towarów i ładunków ponadgabarytowych jest niezbędny, gdy posiada się produkty niedające się przewieźć przy pomocy tradycyjnych środków transportu. Ponadto sam proces załadunku i rozładunku jest skrócony do minimum, ponieważ do tego celu wykorzystuje się wyspecjalizowane dźwigi. Pozwala to na mniejsze zaangażowanie pracowników, którzy musieliby dokonywać załadunku, co generuje bardzo dużą ilość czasu i energii. Samojezdny dźwig połączony z samochodem pozwala na przeniesienie nawet dużej ilości palet, kontenerów bądź też maszyn lub urządzeń na wyspecjalizowane przyczepy. Maksymalna  ładowność jednego pojazdu mechanicznego wykorzystywanego w transporcie HDS wynosi aż kilkadziesiąt ton. Pozwala to jednorazowo przewieźć sporą ilość towaru, bez potrzeby wykonywania kilku kursów. Powoduje spore straty finansowe dla przedsiębiorstwa, produkującego wybrane artykuły urządzenia bądź wszelkiego typu konstrukcje, zaliczane do ładunków ponadgabarytowych. 

Transport HDS funkcjonuje w Polsce i na świecie od wielu lat. To bezpieczna, a jednocześnie sprawdzona metoda na przewożenie różnego typu ładunków, również tych ponadgabarytowych. 

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.

More in Lifestyle