wynajem-kompresora

Coraz więcej firm i przedsiębiorstw decyduje się na wykorzystanie sprężonego powietrza w swojej codziennej pracy. Wynika to z faktu, że kompresory w dużej mierze mogą ułatwiać i przyspieszyć pracę w zakładzie. Jednak zamierzając zaopatrzyć się w sprężarkę powietrza warto rozważyć zarówno zakup jak i wynajem kompresora. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Aby pomóc w tym wyborze wyjaśniamy co bardziej się opłaca- wynajem czy zakup sprężarek.

Kiedy wynajem sprężarek bardziej się opłaca?

Można spotkać się z argumentem, że zawsze i w każdej sytuacji zakup wyposażenia firmy i budowa bazy maszynowej to najlepsza inwestycja w rozwój biznesu. Dotyczy to niemal wszystkich branż i niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Ale ten sposób myślenia jest reliktem minionej epoki, który należy odrzucić. Zanim zdecydujesz się na zakup nowoczesnej sprężarki dla siebie, przelicz wszystkie za i przeciw takiej decyzji. W wielu sytuacjach może się okazać, że wynajem sprężarki powietrza jest bardziej ekonomiczny niż zakup sprężarki powietrza

Wynajem sprężarki powietrza to dobra opcja, zwłaszcza gdy rozpoczynasz działalność. To czas, kiedy przedsiębiorca ma wiele wydatków związanych z założeniem firmy. Więc jeśli masz opłaty, z których możesz zrezygnować, powinieneś skorzystać z tej możliwości. Dobrym przykładem jest wypożyczenie kompresora zamiast kupna. Dzięki opcji wynajmu zakup sprężarki powietrza można nieco opóźnić i zrealizować, gdy zakład osiągnie odpowiedni zysk. 

Nie jest to jednak jedyna sytuacja, w której wynajem kompresora może być korzystniejszy ekonomicznie. Innym przykładem są firmy, które wykorzystują sprężone powietrze tylko okazjonalnie. Wiele fabryk i firm działa w sposób zmienny, co oznacza, że ​​stosowane procesy i rozwiązania technologiczne zależą bezpośrednio od zawieranych kontraktów, otrzymanych zamówień i zawartych umów. Dlatego główna działalność nie jest bezpośrednio związana z ciągłym wykorzystaniem sprężonego powietrza. Dlatego warto rozważyć krótkoterminowy wynajem sprężarek, który eliminuje koszty eksploatacji, konserwacji czy serwisu, a tym samym obniża koszty produkcji.

Zakup sprężarek- kiedy okazuje się bardziej korzystny?

Warto jednak pamiętać, że wynajem sprężarki powietrza nie jest rozwiązaniem idealnym, które będzie pasować każdej firmie. Niektóre instalacje odniosą znacznie większe korzyści z zakupu sprężarki. Pomimo tego, że istnieją stałe koszty związane z użytkowaniem, konserwacją czy utrzymaniem sprzętu. Dotyczy to zwłaszcza fabryk opartych na wykorzystaniu sprężonego powietrza w swojej podstawowej działalności i pracujących z tym zasobem w sposób ciągły i niezależnie od rodzaju i typu otrzymywanych zamówień czy zawartych umów. Taki sposób wykorzystania sprężonego powietrza sprawia, że ​​wynajem kompresora jest całkowicie nieopłacalny. Inwestycja w zakup sprężarki powietrza to koszt, który zwraca się firmie w postaci korzyści z zamówień, a wtedy sprężarka powietrza zaczyna zarabiać. 

Dodatkowo zakupiona sprężarka powietrza może stać się głównym źródłem zasilania dla kompleksowej i zaawansowanej instalacji sprężonego powietrza. Uzupełnienie go o dodatkowe elementy i akcesoria dodatkowo zwiększa funkcjonalność i użyteczność sprężonego powietrza. Wszystko to sprawia, że ​​zakup kompresora daje firmie możliwość ciągłego rozwoju, rozbudowy i poprawy wydajności układu pneumatycznego. Mimo, że oferta wypożyczenia sprzętu jest bardzo szeroka, zakup odpowiednio dobranego kompresora i akcesoriów pozwala osiągnąć znacznie lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb firmy.

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.

More in Technologie