W każdym zakładzie pracy są miejsca, gdzie trzeba uważać na śliską podłogę, na przykład z powodu rozlania jakiegoś płynu, wycieku oleju z maszyny lub zwyczajnie świeżo umytej podłogi. Niezależnie od przyczyny takie miejsca należy odpowiednio oznakować, aby zachować bezpieczeństwo. Jak to zrobić?

Czy śliska podłoga to duże zagrożenie

Odpowiednie oznaczenie miejsc, w których podłoga chwilowo jest śliska, jest kwestią bezpieczeństwa w miejscu pracy. Poślizgnięcie na śliskiej posadzce może mieć poważne konsekwencje. Siniaki to najmniejszy problem. Upadek na śliskiej podłodze może skutkować nawet złamaną nogą czy ręką, gdy upadający próbuje się podeprzeć, lub urazem głowy. Okazuje się więc, że śliska podłoga może być zagrożeniem zarówno dla pracowników, jak i osób postronnych, gości firmy.

Jak oznaczyć śliską podłogę

Konieczność oznaczenia śliskiej podłogi wydaje się oczywista. Jak najlepiej to zrobić? Doskonałą i niedrogą metodą jest zastosowanie stojaka informacyjnego lub ostrzegawczego. Dzięki wyraźnym kolorom stojaki skutecznie zwracają uwagę na niebezpieczeństwo, przed którym ostrzegają. Na takich stojakach często znajduje się piktogram z wyraźną informacją o zagrożeniu.

Ostrzeżenia, jakimi są stojaki, mają kształt trójkąta i stoją samodzielnie, bez dodatkowego podparcia. Sprawia to, że mogą być umieszczane nawet na środku holu czy magazynu. Ich estetyka pozwala używać je nawet w eleganckich miejscach: w hotelach, restauracjach, bankach czy urzędach.

Stojaki ostrzegawcze są lekkie, co sprawia, że łatwo przenosi się je w dowolne miejsce. Dzięki zastosowaniu znaku ostrzegawczego pracownicy mogą zachować większą ostrożność bądź całkowicie omijać śliski obszar, tym samym uniknąć zagrożenia.

Źródło: Glovex – sklep BHP

 

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.

More in Biznes