Transport HDS i samochody HDS są to specyficzne usługi, o których dość rzadko się słyszy. Są one dedykowane budowlańcom, deweloperom i osobom zajmującym się transportem specjalnym. Jeżeli jednak potrzebujecie transportu na budowę to warto zainteresować się i poznać bliżej samochody HDS. Opowiemy czym są, jakie są ich zadania i czy trzeba je kupić aby z nich korzystać. Jakimi zasadami rządzi się użytkowanie samochodów HDS? Tutaj znajdziecie wszystkie wiadomości w pigułce.

Czym jest transport HDS?

Transport HDS to specjalistyczny rodzaj przewozów. Jest on realizowany z wykorzystaniem samochodów ciężarowych wyposażonych w hydrauliczne dźwigi przeładunkowe oraz przyczepę. Ładowność przewozów HDS jest uzależniona od wielkości i możliwości przewozowych ciężarówki, za pomocą której transport ten jest realizowany. Maksymalny ciężar ładunku w przewozach HDS to 24 tony. Tak więc usługa ta sprawdza się w dostarczaniu z jednego punktu, do drugiego nawet dużych, nieporęcznych i ponadgabarytowych ładunków. Z zalet i atutów transportu HDS korzysta się na przykład przy transporcie różnego rodzaju kontenerów użytkowych, biurowych, magazynowych, sanitarnych a nawet morskich. Ponadto hydrauliczne dźwigi przeładunkowe będące na wyposażeniu ciężarówek w transporcie HDS gwarantują szybki i bezpieczny załadunek i rozładunek nawet ciężkich i nieporęcznych towarów.

Co można przewozić transportem HDS?

Ale transport HDS to nie tylko przewóz kontenerów. Choć na usługi tego typu jest spory popyt to jednak nie stanowi to żadnego ograniczenia dla ciężarówek z hydraulicznymi dźwigami przeładunkowymi. Każdy ciężki i ponadgabarytowy ładunek może zostać przewieziony przy pomocy transportu HDS. Bardzo często realizowane są transporty maszyn i urządzeń. W dużej mierze dotyczy to ciężkiego sprzętu budowlanego i innych narzędzi niezbędnych do wykonywania prac budowlanych a trudnych do przewiezienia w inny sposób. Transport HDS sprawdza się także przy przewozie materiałów budowlanych, drewna i stali długiej. Oprócz tego hydrauliczny dźwig przeładunkowy jest niezbędny przy transporcie kręgów betonowych, studni, kamieni czy płyt kamiennych i płyt drogowych. Duże i pojemne ciężarówki HDS transportują też rusztowania, szalunki, elementy więźby dachowej, konstrukcje stalowe i drewniane. Również tak delikatne ładunki jak szkło mogą być przewożone za pomocą transportu HDS. A także szczególnie ciężkie i nieporęczne jak agregaty prądotwórcze. Ponadto lokalizowane w kontenerach kioski czy stróżówki muszą być przewożone i umieszczane w odpowiednim miejscu przy pomocy transportu HDS. Widać więc wyraźnie, że żadna budowa, czy duże prace budowlane nie mogą się obejść bez specjalistycznego transportu HDS. Dotyczy to zarówno maszyn, jak i materiałów czy elementów konstrukcyjnych budynków.

Specjalny transport HDS

Samochody HDS to nie tylko możliwość przewozu towarów ponadwymiarowych po łatwo dostępnych i utwardzonych drogach. Można też spotkać się ze specjalistycznym transportem obsługującym hydrauliczne dźwigi przeładunkowe takim jak transport HDS szosowy, terenowy i niskopodwoziowy. Można więc liczyć, że transport tego typu zostanie zrealizowany nawet w przypadku braku utwardzonej drogi czy utrudnionego dojazdu do załadunku lub rozładunku. Transport przy pomocy niskopodwoziowej przyczepy należy do rzadkości jeśli chodzi o możliwości wynajmu. Przyczepy tego typu są doskonałe do transportu maszyn i urządzeń o dużej wadze, która jest ogromnym wyzwaniem dla konwencjonalnych środków transportu. Wykorzystanie transportu HDS jest szczególnie korzystne w przypadku, gdy ilość miejsca do manewrowania i wykonywania codziennych czynności jest mocno ograniczona. Najlepszym przykładem są tu place budowy. Transport HDS w takich miejscach jest szczególnie funkcjonalny i efektywny.

Źródło: Avio-Star – maszyny budowlane Warszawa

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.

More in Biznes