Pachołki drogowe są stosowane w różnych miejscach i sytuacjach. Ciężko wyobrazić sobie bez nich prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie ruchu drogowego. Z powodzeniem można dobrać kolor, rozmiar i ciężar do konkretnych warunków. Gdzie szukać pachołków drogowych? Jakie sklepy oferują sprzęt tego typu? W poniższym tekście podpowiemy, gdzie kupić pachołki drogowe.

Czym są pachołki drogowe

Pachołki drogowe to stożkowy element zapewniający płynność i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Najpopularniejsze są gumowe pachołki wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen (PE) i polichlorek winylu (PVC/PCV). Stożki drogowe mogą mieć wysokość od 30 cm do nawet 100 cm, a także różną wagę. Na rynku są dostępne modele z możliwością samodzielnego dociążenia przez użytkownika. 

Pachołki parkingowe mają wyraziste kolory, a dodatkowo są wyposażone w pasy odblaskowe. Ich zaletą jest lekkość i mobilność, która sprawia, że użytkowanie oraz zmiana lokalizacji są szybkie i łatwe.

Zastosowanie pachołków drogowych

Pachołki drogowe są stosowane na parkingach prywatnych i miejskich, w ruchu drogowym, na drogach różnego typu, na chodnikach oraz ciągach rowerowych. Również w wielu branżach wykorzystuje się zalety stożków parkingowych. Do takich należą między innymi budowlana, motoryzacyjna i przemysłowa. 

Pachołki to niezbędny element wyposażenia wszelkiego rodzaju hal i magazynów. Natomiast w ruchu drogowym stosuje się je do wyznaczania stopniowego zwężania jezdni, wytyczania toru jazdy, wygrodzeń wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonych z ruchu, doraźnego oznaczania miejsca niebezpiecznego i oznakowania robót drogowych oraz prac krótkotrwałych lub szybko postępujących. Ponadto stożki drogowe służą do zabezpieczania świeżo wykonanych remontów nawierzchni jezdni i namalowanych pasów i oznakowania poziomego. 

Na parkingach pachołki parkingowe wykorzystuje się do wyznaczania miejsc postoju czy oznakowania rejonów, gdzie parkowanie jest niedozwolone. Szereg zastosowań dla stożków znajdzie się również na prywatnych posesjach i działkach – czy to do wygradzania części powierzchni, czy też do oznaczania różnego typu zagrożeń.

Gdzie kupić pachołki drogowe

Szeroki asortyment pachołków drogowych jest dostępny w sklepach ze sprzętem drogowym i akcesoriami bezpieczeństwa drogowego. Bywa, że pojedyncze egzemplarze pachołków parkingowych można spotkać w sklepach ze sprzętem BHP. Część handlu przeniosła się w ostatnich latach do internetu. Nie inaczej jest w przypadku takich sprzętów jak stożki drogowe. Na stronach internetowych można znaleźć pachołki w atrakcyjnych cenach. 

Pamiętajmy, aby pachołki parkingowe kupować jedynie od wiarygodnych sprzedawców. Wybierajmy stożki z atestami i niezbędnymi certyfikatami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kupujemy sprzęt najwyższej jakości, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo, ale też będzie trwały i solidny, a dzięki temu posłuży przez dłuższy czas. Warto dokonywać zakupu od rzetelnych dystrybutorów specjalizujących się asortymencie drogowym.

Źródło: Drogowe sp. z o. o. 

Twoja reakcja?

0
W porządku!
0
Dobre!
0
Cudowne!
0
Niepewny

You may also like

Comments are closed.

More in Dom i ogród